Jak zmusić ananasa do owocowania
Dodane przez filip11 dnia Sierpień 25 2009 11:01:19
Opiszę wam skuteczny sposób zmuszenia ananasa do zaowocowania w warunkach domowych. Raczej trudno się spodziewać, że ananas zakwitnie nam sam z siebie, nawet na plantacjach te piękne rośliny zmuszane są do owocowania. Metoda ta z pozoru wydaje się "śmieszna", jednak sam się przekonałem, że jest bardzo skuteczna.

Potrzebujemy:
duży worek foliowy (najlepiej na śmieci)
1 przekrojone jabłko
2-3 letniego ananasa (roślinę)

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić, to przekrojenie jabłka, po przekrojeniu jabłko wkładamy do doniczki, tak aby było jak najbliżej ananasa. Po tej czynności nakładamy worek foliowy na naszą roślinę uważając przy tym na kolce rośliny po bokach liści (mogą podziurawić worek zmniejszając przy tym skuteczność zabiegu). Worek musi być bardzo szczelny, jeśli zauważy jakieś dziurki, to najlepiej je zakleić. Jest to bardzo ważne. Przez ten czas ananas nie powinien stać na pełnym słońcu, ale może być w półcieniu. Ananas w tym czasie nie będzie wymagał podlewania, ponieważ wewnątrz będzie panować stała wilgoć. Należy zostawić roślinę w takim czasie przez czas 12-14 dni. Jakiś czas po zabiegu powinien pojawić się kwiatostan.

To nie żadna czarodziejska sztuczka, jabłko będzie wydzielać naturalny etylen, który naturalnie pobudza ananasa do owocowania.

W pełni potwierdzam skuteczność tej metody.